Sepet 0
Alışveriş Sepetiniz

Toplam: 0 TL

Hesap Ayarlarınız

Sn. aşağıdan hesabınızla ilgili işlemlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 6,927.41 TL tutarında alışveriş yaptınız.

KORSE BAKIMI NASIL YAPILMALIDIR?

KORSE BAKIMI NASIL YAPILMALIDIR?
26-11-2020 tarihinde eklendi.
Doğru korse bakımının nasıl yapılacağını kısaca anlattığımız bilgilendirici bir yazıdır. Doğru Korse alırken beden ölçümüze ve amacımıza göre seçim yaparız. Doğru seçimi yaptıktan sonra korse modellerini günlük hayatımızda da rahatlıkla kullanırız. Fakat atlamamamız gereken en önemli unsurlardan biri korse bakımıdır. Korsenizi daha uzun süreli kullanabilmek, ömrünü uzatabilmek için korse bakımını aksatmamak gerekir. Bu yazımızda korse bakımı konusunda tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Doğru Korse Bakımı

 

Öncelikle korse seçimi yaparken kendi bedeninize uygun korse modellerinden seçmeniz oldukça önemli bir konudur. Aksi takdirde korseniz kapanmayabilir ya da bol gelebilir. Bu nedenle doğru bedende korse almak için sitemizdeki ürün içeriklerine bakarak kendiniz için en doğru korseyi seçebilirsiniz.

 

Korse bakımından bahsedecek olursak eğer, günlük hayatınızda kullanacağınız korse ile sadece kardiyo gibi hafif spor aktivitelerini yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Korse çeşitlerinin içerisinde bulunan çelik balenin kırılmaması için mekik çekmek gibi spor faaliyetlerinde korsenizi kullanmayınız. Aynı zamanda bu tavsiyemiz namaz kılarken de geçerlidir. Eğilme gibi hareketlerde korse hem rahatsız edici olacak hem de çelik balenin kullanıcı hatasına bağlı kırılma olasılığı artacaktır.

Öncelikle gün içerisinde korse 6-8 saat kadar kullanılmalıdır. Daha sonrasında hem kendi cilt sağlığınız hem de korsenizin uzun ömürlü olabilmesi için korsenin çıkarılması gerekmektedir Kullanım sırasında çok fazla terleme durumlarında korse ara ara çıkarılıp havalandırılabilir. Korselerin terletme özelliği olduğu bilinmektedir. Bu nedenle çıkardıktan sonra gerekli gördüğünüz durumlarda korsenizi silmenizi tavsiye etmekteyiz. Özellikle içerisindeki çelik balen yüzünden korsenizi kesinlikle yıkamamanızı tavsiye ediyoruz. Yıkandığı takdirde korse eski sağlamlığında kalmayacak hatta çelik balenin kırılmasına da sebep olacaktır.

 

 

Küflenme gibi korsenin kullanım ömrünü kısaltan durumu ise korseyi her gün havalandırarak,pamuklu bir bluz üzerine giyerek ve kirlendiğinde sadece silerek önleyebilirsiniz.silme işlemi sonrasında korsenin iyice kuruması gerekmektedir. Bu şekilde korsenize doğru bakımı yapmış olacaksınız.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.